Włosy przetuszczające się – przyczyny

Gdy skóra Twojej głowy produkuje wzmożoną ilość sebum, czyli łoju, możemy mówić o zjawisku przetłuszczania włosów. Każdy człowiek posiada na głowie gruczoły łojowe, których zadaniem jest produkować pewną ilość naturalnego nawilżacza skóry głowy i włosów.

Problem zaczyna się wówczas, gdy skóra wytwarza tej oleistej substancji zbyt dużo.

Włos nie pozostaje obojętny na tego typu zjawisko. Zwykle fryzura staje się oklapnięta i sprawia wrażenie nieświeżej. Ludzie dotknięci tym problemem często zadają sobie pytanie: dlaczego dotknęło to właśnie mnie? Przyczyny nadmiernego przetłuszczania włosów mogą być wielorakie.

Pierwszą i często główną przyczyną nadmiernej ilości sebum są hormony. Przy czym problem może dotyczyć nie tylko ludzi młodych, czy nastolatków. Nadmierna produkcja sebum występuje, gdy szwankuje tarczyca, a to ostatnio problem wręcz cywilizacyjny. Jeśli jesteś w wieku dojrzewania hormony także mogą wywołać nadmierne przetłuszczanie włosów.

Kolejnym powodem przetłuszczania skóry głowy może być niewłaściwa dieta. Włosy i skóra nie lubią niezdrowych tłuszczy, nadmiernego spożycia alkoholu, papierosów i fast foodów. Organizm źle karmiony, któremu brak witamin i przeciwutleniaczy daje znać w przeróżny sposób – włosy i skóra idą wtedy na pierwszy ogień. To pierwszy znak, że organizm nie radzi sobie z toksynami i pora zmienić dietę albo odwiedzić lekarza. Inne przyczyny przetłuszczania włosów mogą leżeć w niewłaściwej ich pielęgnacji. Od tego należy zacząć szukając problemu. O tym co lubią, a czego nie lubią włosy przetłuszczające się w kolejnym artykule.

Tagi: , , ,

Dodaj swój komentarz