Włosy grube

Włosy grube to marzenie chyba wszystkich posiadaczek cienkiej czupryny. Niestety tylko ich właścicielki wiedzą, jak wiele problemów stwarza ten typ włosów. Trudno jest utrzymać takie włosy w ryzach i ułożyć fryzurę, która będzie się trzymać cały dzień.

Dobra fryzura i strzyżenie to podstawa dla układania się włosów grubych. Ten gatunek włosa uwielbia wprost cieniowanie.

Włosy cieniowane grube wyglądają fantastycznie, układają się miękko, nie tracąc ze swej objętości mimo wycieniowania.

Wiele kobiet nie cieniuje włosów, bo boi się, że będzie ich wizualnie mniej. Nie dotyczy to włosów grubych, które wyglądają dobrze mimo tego zabiegu. Powiem więcej po dobrym strzyżeniu włosy grube wyglądają lepiej, w końcu układają się zamiast wisieć smętnie i ciężko.

Gruby włos ma tendencję do opadania pod swym ciężarem. Krok pierwszy w przypadku włosów grubych to strzyżenie i cieniowanie włosów. Grube włosy są zazwyczaj suche, ale bywają też włosy tłuste tego rodzaju. Dlatego kosmetyki do pielęgnacji włosów grubych dobieramy pod tym kątem.

Z własnego doświadczenia wiem, że najlepiej sprawdzają się w przypadku włosów grubych szampony nawilżające. Polecam Wella Sp albo szampony Kerastase. Zawsze po umyciu włosów stosuj odżywkę. Włosy grube lubią wszelkie odżywki wygładzające i zmiękczające. Są to kosmetyki bardziej treściwe i bogatsze w proteiny niż odżywki dla włosów cienkich.

Maska odżywcza powinna być używana co tydzień albo nawet dwa razy w tygodniu w przypadku tego typu włosów.

Włosy suche i grube lubią być dobrze zdyscyplinowane. Jeśli szampon i odżywka to za mało i włosy nadal żyją swoim życiem – stosuj na koniec krem do układania włosów. Równie dobrze może być to olejek do włosów, czy fluid pielęgnacyjny. Ważne, by kosmetyk do stylingu wybrany przez Ciebie wygładzał i dyscyplinował włosy poprawiając ich strukturę.

Włosy grube, by dobrze wyglądały, powinny by wygładzone, nawilżone oraz dobrze obcięte. Jeśli zastosujesz się do tych reguł powinnaś mieć miękkie i piękne włosy.

Tagi: , , , , , ,

Dodaj swój komentarz