Technika Ombre Hair

Modne Ombre Hair od kilku miesięcy gości już na głowach polskich artystek i celebrytek. Ombre Hair noszą między innymi panie Maja Sablewska, Marina, Edyta Górniak i Monika Brodka. Na czym polega ta technika koloryzacji włosów?

Otóż dobrze wykonane Ombre ożywia rysy twarzy, zmiękcza zbyt ostre kontury, odmładzając daną twarz.

Styliści fryzur polecają ten sposób koloryzacji włosów paniom, które pragną złagodzić buzię i odwrócić uwagę od niektórych jej mankamentów.

Technika Ombre polega na rozjaśnieniu dolnej warstwy naszej fryzury. Nasada włosów powinna być jak najbardziej zbliżona do naszego naturalnego koloru. Dajmy na to – jeśli masz tak popularny wśród Polek mysi kolor włosów i do tej pory malowałaś je na brąz, możesz robić to nadal.

Fryzjer dobierze rozjaśniacz, który nada Twoim końcom włosów miodowej lub złoto brązowej barwy.  Możesz też wrócić do swego naturalnego popielato-mysiego koloru i rozjaśnić końce włosów bardziej wyraziście.

Zasada jest jedna – rozjaśnione końcówki muszą współgrać z całością i kolorem, który wybrałaś. Włosy jasne mogą być rozjaśniane bardziej, włosy ciemne rozjaśniamy mniej. Dobrze zrobiona technika Ombre daje naprawdę ładny i naturalny efekt, który nie przypomina odrostów.

Źle zrobione Ombre sprawia, ze kobieta wygląda na zmęczoną i zaniedbaną.

Bardzo często, by osiągnąć końcowy rezultat fryzjer stylista nakłada nie jedną, a wiele warstw farby, które przenikając ze sobą tworzą piękny efekt kolorystyczny. Każde rozjaśnianie włosów niszczy je, więc gdy decydujesz się na to lepiej zaopatrzyć się w dobrej jakości kosmetyki do włosów rozjaśnianych. Proponuję robić raz, lub dwa razy w tygodniu maski do włosów lub zakupić zestaw Joico K-Pak do rekonstrukcji włosów, co powinno załatwić sprawę, odbudowując zniszczone kosmyki.

Weź pod uwagę, że Ombre Hair najlepiej wygląda na włosach falowanych, potarganych wiatrem lub dobrze obciętych i wycieniowanych. Ombre na włosach obciętych od linijki prezentują się nieciekawie i mało wyrafinowanie.

Jeśli interesujesz się moda na głowie, najpierw obetnij włosy pod kątem tego typu koloryzacji, potem fryzjer rozjaśni Ci włosy. Zawsze radzę, by zabierać ze sobą zdjęcie wymarzonej fryzury. To pozwoli fryzjerowi skoncentrować się na pracy, zamiast domyślać się o co chodzi klientce.

Tagi: , , , , ,

One Response to “Technika Ombre Hair”

  1. Anitta Says:

    Dziekuję ci, pojutrze ide do fryzjera i szukałam informacji na temat ombre. Mam falowane włosy, to chyba ombre hair powinno do mnie pasowac.

Dodaj swój komentarz