Sauna na włosy

Efekt mięsistych i lśniących włosów czasem jest nie do osiągnięcia jedynie domowymi sposobami. Gdy maski lub nawet profesjonalne odżywki do włosów nie radzą sobie z Twoimi problemami na głowie warto sięgnąć po coś bardziej inwazyjnego. Sama borykałam się niedawno z problemem suchych włosów. Mój fryzjer zaproponował mi wtedy ampułki nawilżające włosy aplikowane pod sauną do włosów.

Sauna do włosów wygląda niczym staromodna suszarka pod którą siadały panie z trwałą na głowie. Każdy chyba wie o czym mówię.

Jak taki zabieg nawilżania włosów wygląda w praktyce? Fryzjer najpierw myje nam włosy, a następnie rozprowadza na nich, pasmo po paśmie ampułkę regenerującą lub przeznaczoną pod saunę maskę do włosów.

Jeśli masz długie włosy zostaną one upięte specjalną klamrą i dopiero wtedy zasiadamy pod sauną. Warto też wykorzystać tą sytuację i zadbać o twarz, czy nawet rzęsy.

Sauna emituje ciepło, pod wypływem którego łuski włosów zostają rozchylone i składniki odżywcze zawarte w masce wnikają w głębokie warstwy łodygi włosowej.

Każdy ubytek, czy zniszczenie zostają w ten sposób ?łatane?. Sauna wytwarza parę wodną, gdy nagrzeje się do odpowiedniej temperatury. Zwykle jest to 40 st. C. Dzięki temu również nasza twarz poddana jest parówce. Dlatego, gdy wybieram się na saunę do włosów, zawsze nakładam na rzęsy odżywkę do rzęs, nie tusz, tym bardziej, że mógłbym spłynąć pod wypływem ciepła. Dobrze robi też olejek rycynowy nałożony cienką warstwą za pomocą szczoteczki do tuszu. Nie robię wówczas makijażu jak co dzień, a raczej wklepuję jakiś dobry krem do twarzy bądź serum odżywcze. Ewentualnie całość pokrywam pudrem mineralnym. Mam pewność, że wszystkie dobroczynne składniki zawarte w kremie moja cera pochłonie niczym gąbka. Warto skorzystać z takiej okazji i pomyśleć też o buzi, nie tylko włosach.

Zabieg regeneracji włosów trwa zwykłe 15 minut. Po tym czasie fryzjer spłukuje ampułkę lub maskę. Ważne, by robił to zimną i ciepłą wodą na przemian po to, by zamknąć rozchylone pod sauną łuski włosów. Włosy po wysuszeniu są naprawdę piękne – sypkie i mięsiste.

Efekt sauny utrzymuje się na włosach jakiś czas, jednak należy mieć świadomość, że każde mycie włosów wypłukuje odżywcze składniki , które wsiąkły we włosy. Dlatego najlepiej wziąć całą serię zabiegów regenerujących, gdy czujemy, że tego naszym włosom potrzeba. Dobre efekty daje następujący system: ampułki do włosów lub maski nawilżające raz w tygodniu, przez miesiąc. Potem robimy miesiąc lub dwa przerwy i znów przeprowadzamy akcję miesięczną.

Koszt sauny do włosów jest różny w zależności od salonów fryzjerskich, zazwyczaj oscylując między 30, a 50 zł za seans. Czasem można kupić karnety miesięczne na saunę do włosów, które są zazwyczaj trochę tańsze. Na cenę wpływa też rodzaj kosmetyków użytych do regeneracji włosów.

Bywa, że sauna do włosów mylona jest z normalną sauną suchą, która niestety nie ma tak korzystnego działania na włosy. Wręcz przeciwnie sauna sucha wysusza nasze włosy, mimo, że jest tak zdrowa dla całego ciała. Temperatura tam panująca przekracza 90 stopni Celsjusza dlatego przy korzystaniu z sauny suchej zabezpieczaj włosy olejkiem, lub warstwą odżywki.

Profesjonalna sauna do włosów potrafi zdziałać cuda, gdy korzystamy z niej systematycznie. Zima to doskonała pora na zabiegi regeneracyjne włosów, bo niestety mróz i chłodne powietrze nie są ich sprzymierzeńcami.

Tagi: , , , ,

Dodaj swój komentarz