Dekoloryzacja włosów

Jeśli musisz dokonać zmiany koloru, nigdy nie decyduj się na samodzielną dekoloryzację włosów.

Trzeba pamiętać o tym ze dekoloryzacja to nie zwykłe nałożenie farby, czy tonowanie włosów.

Dekoloryzacja to zabieg wymagający szczególnej wiedzy na temat technik fryzjerskich, trzeba mieć opanowane tworzywo, by wiedzieć jaki efekt nim uzyskamy. Tylko profesjonalista wie, jak nałożyć farbę, aby uzyskać naprawdę równy odcień na odbarwionych włosach. Nie łudź się raczej, iż samodzielnie, używając dekoloryzatora w domu, zamienisz się w jasną blondynkę. Równie wielkie niebezpieczeństwo czyha, gdy mamy ochotę przyciemnić włosy rozjaśniane.

Włosy w takim stanie nie przyjmą raczej żadnej farby. Zamianę blondynki w szatynkę należy bezwzględnie przeprowadzić w salonie fryzjerskim  i to w dwóch etapach. Etap pierwszy polega na nakładaniu na włosy bazy o ton ciemniejszej od kolory wyjściowego. Etap drugi, to formowanie koloru ostatecznego, gdzie pigment farby nałożonej kolejno osadza się na poprzednim kolorze.

Każda z pań lubi eksperymenty z włosami. Jednak czasem nie warto ryzykować tak diametralnie, bo skutek może być opłakany. Niby to tylko włosy, ale gdy je tracimy i jesteśmy niezadowolone ze swego wyglądu, cały świat jawi się nam w czarnych kolorach. Wiem coś o tym…

Tagi: , ,

Dodaj swój komentarz